przedszkole, w którym są dystrybutory wody

in bezbutlowe dystrybutory wody

Czy dystrybutory wody można zamontować w przedszkolu?

Jaką wodę piją dzieci w Twoim przedszkolu? Jeśli prowadzisz prywatną placówkę, przykładasz pewnie dużą wagę do standardów nie tylko edukacyjnych, ale też dietetycznych. Niektórzy właściciele przedszkoli decydują się na dystrybutory wody –  czy to dobry pomysł?

Współczesny rodzic to rodzic świadomy i wymagający. Wie, że do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne są wartościowe posiłki i napoje. Prywatne przedszkole, które chce zatrzymać wymagającego klienta – rodzica, musi zadbać o odpowiednią dietę malucha. W jej skład wchodzą także zdrowe napoje. A najzdrowsza, jak powszechnie wiadomo, jest woda. Nie ma konserwantów, sztucznych barwników, ani ton cukru. Wyznacznikiem jej jakości jest krystaliczna czystość.

Butelki? Baniaki? Można. Ale czy warto?

W większości przypadków woda z kranu nie smakuje dobrze. Chociaż jest filtrowana, to po tym procesie przemierza kilometry rur wodociągowych. Finał tej podróży pozostawia wiele do życzenia. Nawet przegotowana nie nadaje się do picia. Wiele przedszkoli kupuje wodę w butelkach. Ale umówmy się, jeśli nie prowadzisz małego klubiku lub weekendowej sali zabaw, kupowanie wody w butelkach po prostu się nie opłaca. Innym rozwiązaniem są dystrybutory wody z wymienianym baniakiem. Jednak uwaga! Przetrzymywanie wody w większych zbiornikach to kiepski pomysł. Zwłaszcza jeśli wymiana pojemników odbywa się rzadko. Stają się one siedliskiem bakterii i grzybów. Aby woda była czysta, musi być w ruchu.

Dystrybutory wody – czysto, zdrowo, optymalnie

Z dostępnych na rynku opcji mamy jeszcze do wyboru bezbutlowe dystrybutory wody. Są to urządzenia podłączane do systemu wodociągowego. Zamieniają kranówkę w zdrowy, czysty i smaczny napój. Filtry odwróconej osmozy, ukryte w obudowie takiego dystrybutora, oczyszczają wodę oraz delikatnie mineralizują. Woda nie stoi w urządzeniu. Filtrowana jest na bieżąco.

Dziecinnie proste źródełka do wody

Dystrybutory wody to urządzenia, które kojarzą się głównie z wyposażeniem biura. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją tzw. źródełka do wody, specjalne dystrybutory dla dzieci. Jeśli myślisz, że przedszkolak nie potrafi korzystać z takiego źródełka – nie doceniasz bystrości kilkulatka! Picie czystej wody, szybko stanie się dobrą zabawą.

Wartość odżywcza i edukacyjna

Wyobraź sobie, jak oprowadzasz nowych rodziców  po przedszkolu, zapraszasz ich do swojego gabinetu, a po drodze chwalisz się nowoczesnym dystrybutorem wody dla dzieci. A czemu nie powiesić nad źródełkiem plakatu wykonanego przez podopiecznych albo prac plastycznych, a dla opiekunów informacji na temat wartości podawania maluchom odpowiedniej ilości czystej i zdrowej wody? To sygnał, że dbasz o najwyższe standardy, jeśli chodzi o opiekę nad ich dziećmi.

Write a Comment